dnes je 14.3.2025

Input:

NPI startuje sérii konferencí po všech krajích ČR na téma aktuálních změn v RVP pro předškolní a základní vzdělávání

11.3.2025, Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (http://www.msmt.cz/)

Národní pedagogický institut (NPI) ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zahajuje sérii odborných konferencí zaměřených na aktuální změny v Rámcových vzdělávacích programech (RVP) pro předškolní a základní vzdělávání. Tyto akce, které se uskuteční ve všech krajích České republiky, nabídnou pedagogické veřejnosti přehled novinek v revidovaném kurikulu a také jejich dopad na školní praxi.

První konference odstartuje tuto sérii ve středu 12. března na Krajském úřadě v Jihlavě. Následně se budou konat další setkání v jednotlivých regionech, přičemž v některých krajích – například ve Středočeském – se uskuteční konferencí více, aby se mohlo zapojit co nejvíce pedagogů a pedagožek. 
Vyvrcholením celé série bude konference v Praze, která proběhne 16. dubna v prostorách Magistrátu hlavního města Prahy, za účasti zástupců vedení NPI a MŠMT. Obsah pražské konference bude dostupný formou záznamu na webových stránkách NPI.

Struktura a obsah konferencí
Všechny konference budou mít jednotnou strukturu, kdy dopolední část bude věnována změnám v předškolním vzdělávání, odpolední blok se pak zaměří na změny v základním vzdělávání. Účastníci tak získají komplexní přehled o novinkách, které se týkají jejich práce, a budou mít prostor pro diskusi s odborníky.

V rámci dopoledního bloku odborníci objasní hlavní úpravy v rámci RVP PV, představí podporu pro mateřské školy a přiblíží, jak se mění návaznost mezi předškolním a základním vzděláváním. Součástí programu bude také diskuse o harmonogramu změn a o možnostech dobrovolného i povinného zapojení jednotlivých institucí. Důležitým tématem dopoledního bloku bude problematika odkladů školní docházky a jejich dopad na vzdělávací systém.

Odpolední blok se zaměří na změny v revidovaném RVP pro základní vzdělávání a jejich praktické dopady na školní praxi. Účastníci se seznámí s kompetenčním pojetím a hlavními změnami v jednotlivých vzdělávacích oblastech oproti stávajícímu RVP.

Nahrávám...
Nahrávám...